SzeretetVers
A vers varázsige, mert kimondja a kimondhatatlant.
48 órán belül megkapod az üzenetet, ami kimondja, amit egész lényeddel érzel és már küldheted is Neki! :)
Onnan tudjuk, hogy egy pillanat igazán fontos, hogy elakad a szavunk.
Ezek kifejezésében tud segíteni egy vers.
2020 óta, amióta verset mondok a neten számtalan ember tisztelt már meg azzal, hogy rám bízott egy ilyen rendkívül fontos pillanatot az életéből.
Születéstől a halálig, veszteségtől a lángoló szerelemig minden témában volt már pillanat, amikor verssel sikerült hangot adnunk a kimondhatatlannak tűnő érzésnek.
Ha nem tudod szavakba önteni, mennyit jelent neked Ő, segít a vers!
Összeszedtem a legszebb szerelmes verseket, hogy még könnyebb és gyorsabb legyen a választás!
Hogy hangot tudjunk adni annak a mérhetetlen erős érzésnek, ami lángol benned Őfelé :)
A SzeretetVers egy egyedi, Neki szóló üzenet egy verssel megtoldva.
A világ jelenleg elképesztően gyors, hihetetlenül zajos.
Ebben kell megtalálni azt a módot, amivel el lehet érni a másik ember szívét.
Ami mindig a kezünkben van, az a telefon.
A SzeretetVers éppen ezért telefonra van “optimalizálva”.És
Elküldheted üzenetben, Messengeren, WhatsApp-on, Viberen annak az embernek, aki fontos neked.
És akkor lássuk a verseket :)
Csak menj a szíved után, meg fogja mondani, melyik a legjobb nektek! :)
1.:
Radnóti Miklós: Tétova óda
Mióta készülök, hogy elmondjam neked
szerelmem rejtett csillagrendszerét;
egy képben csak talán, s csupán a lényeget.
De nyüzsgő s áradó vagy bennem, mint a lét,
és néha meg olyan, oly biztos és örök,
mint kőben a megkövesült csigaház.
A holdtól cirmos éj mozdul fejem fölött
s zizzenve röppenő kis álmokat vadász.
S még mindig nem tudom elmondani neked,
mit is jelent az nékem, hogy ha dolgozom,
óvó tekinteted érzem kezem felett.
Hasonlat mit sem ér. Felötlik s eldobom.
És holnap az egészet ujra kezdem,
mert annyit érek én, amennyit ér a szó
versemben s mert ez addig izgat engem,
míg csont marad belőlem s néhány hajcsomó.
Fáradt vagy s én is érzem, hosszú volt a nap, -
mit mondjak még? a tárgyak összenéznek
s téged dicsérnek, zeng egy fél cukordarab
az asztalon és csöppje hull a méznek
s mint színarany golyó ragyog a teritőn,
s magától csendül egy üres vizespohár.
Boldog, mert véled él. S talán lesz még időm,
hogy elmondjam milyen, mikor jöttödre vár.
Az álom hullongó sötétje meg-megérint,
elszáll, majd visszatér a homlokodra,
álmos szemed búcsúzva még felémint,
hajad kibomlik, szétterül lobogva,
s elalszol. Pillád hosszú árnya lebben.
Kezed párnámra hull, elalvó nyírfaág,
de benned alszom én is, nem vagy más világ,
S idáig hallom én, hogy változik a sok
rejtelmes, vékony, bölcs vonal
hűs tenyeredben.
2.:
Tóth Árpád: ESTI SUGÁRKOSZORÚ
És árnyak teste zuhant át a parkon,
De még finom, halk sugárkoszorút
Font hajad sötét lombjába az alkony:
Halvány, szelíd és komoly ragyogást,
Mely már alig volt fények földi mása,
S félig illattá s csenddé szűrte át
A dolgok esti lélekvándorlása.
Fénylett hajadban s béke égi csendje,
És jó volt élni, mint ahogy soha,
S a fényt szemem beitta a szivembe:
Nem tudtam többé, hogy te vagy-e te,
Vagy áldott csipkebokor drága tested,
Melyben egy isten szállt a földre le,
S lombjából felém az ő lelke reszket?
És percek mentek, ezredévek jöttek -
Egyszerre csak megfogtad a kezem,
S alélt pilláim lassan felvetődtek,
És éreztem: szivembe visszatér
És zuhogó, mély zenével ered meg,
Mint zsibbadt erek útjain a vér,
A földi érzés: mennyire szeretlek!
3.:
Juhász Gyula: Szerelem?
Elrévedezni némely szavadon,
Mint alkonyég felhőjén, mely ragyog
És rajta túl derengő csillagok.
Egy pillantásod hogyha megkeres,
Mint napsugár ha villan a tetőn,
Holott borongón már az este jön.
Hogy megszépült megint az életem,
Szavaid selyme szíven símogat,
Mint márciusi szél a sírokat!
Fájása édes, hadd fájjon, hagyom.
Ha balgaság, ha tévedés, legyen,
Ha szerelem, bocsásd ezt meg nekem!
4.:
Juhász Gyula: Anna örök
Emlékeimből lassan, elfakult
Arcképed a szívemben, elmosódott
A vállaidnak íve, elsuhant
A hangod és én nem mentem utánad
Az élet egyre mélyebb erdejében.
Ma már nyugodtan ejtem a neved ki,
Ma már nem reszketek tekintetedre,
Ma már tudom, hogy egy voltál a sokból,
Hogy ifjúság bolondság, ó de mégis
Ne hidd szívem, hogy ez hiába volt
És hogy egészen elmúlt, ó ne hidd!
Mert benne élsz te minden félrecsúszott
Nyakkendőmben és elvétett szavamban
És minden eltévesztett köszönésben
És minden összetépett levelemben
És egész elhibázott életemben
Élsz és uralkodol örökkön, Amen.
5.:
Kányádi Sándor: Tudod...
soha nem bántam meg,
hogy megszerettelek,
pedig felbolygatta ez a szeretet
az egész életem,
Tudod,
soha nem csalódtam benned,
pedig sokszor nem értettem
a cselekedetedet,
sokszor féltettelek,
leginkább magadtól féltettelek,
Tudod,
lassan fogynak körülöttem a dolgok,
a dolgaim,
vagy messzire kerülnek tőlem,
vagy csak én távolodok,
ahogy szakadoznak a szálak,
az érzés egyre jobban magához láncol,
Tudod,
mikor megkönnyezek valamit,
ami szép volt,
megvigasztal a gondolat,
hogy lakozik bennem egy csoda,
ami nem hagy el,
amit nem vehet el tőlem
sem az irigység
sem a rosszindulat,
Tudod,
ebből az érzésből táplálkozom,
miatta össze sem csuklom,
ha elesek is, érte felállok,
ha sírok is elmosolyodok,
talán,
ha végleg elalszom,
érte akkor is felébredek.
Videók
|
||||||
Hallgatók véleménye
|
Felső Tamás
1 éve
Én nagyon jó ötletnek tartom. Nagyon megtetszett Balázs előadása, ahogy átadja magát a verseknek. Mint költő szeretném több versem is általa életre kelteni. Köszönöm
|
Tanár
|
Csórics Balázs
Színész, önbizalomtréner
Jól csak a szívével lát az ember. Az önbizalmunkat az a nemesen egyszerű tény adja, hogy mennyire ismerjük önmagunkat a szokásainkat, különösen a defektjeinket, hibáinkat, hiányosságainkat, az árnyékunk minden zugát, és hogy tudjuk ezeket előnyünkre fordítani. Ezt kutatom, ezen dolgozom emberként 40, színészként 30, segítőként 15 éve. Az életben minden folyamat, és az Élet maga egyetlen hatalmas és végtelen terápiás folyamat. Hogy kihozzuk magunkból a legjobbat. Mert "színház az egész világ, és színész benne minden férfi és nő." |